- Blog -

Seanse saunowe – co to takiego?

      

Jeśli bywasz gościem Good Luck Club, to z pewnością zwrot „seanse saunowe” słyszałeś już odmieniany przez wszystkie przypadki. Być może nawet, kierowany ciekawością, zajrzałeś do strefy relaksu, żeby podejrzeć co to takiego? Pierwsze wrażenie było…. dziwne, prawda?

 

Grupka osób biorąca udział w jakimś magicznym rytuale. Z filcowymi czapkami na głowach. Do tego nietypowe przedmioty, takie jak wachlarze, kostki lodu i prowadzący seans poruszający się w rytm muzyki. Hej, poczekaj! Zanim uciekniesz, opowiemy Ci, co to za czary!

 

Większość z nas nie lubi znajdować się w nowych sytuacjach,  zwłaszcza, gdy nie wiemy, czego możemy się spodziewać. Dlatego usiądź wygodnie i przeczytaj, dlaczego tak dużo gości pokochało nasze seanse.

 

Odbywają się one o określonych grafikiem porach. Nie musisz wcześniej się zapisywać, by wziąć w nich udział. Przyjdź jednak kilka minut przed ich rozpoczęciem. Zabierz ze sobą dwa duże ręczniki i jeden mały, a także klapki. Weź dokładny prysznic. W strefie saun będzie już na Ciebie czekał saunamistrz. Nie pozwoli, abyś poczuł się nieswojo. Już na początku wyjaśni, jak przebiega seans i  jak powinno się zachowywać. Podkreśli, że w każdej chwili możesz opuścić saunę i nie jest to uznawane za żadne faux pas. Gotowy? To wchodzimy!

 

Im wyżej usiądziesz, tym bardziej będzie gorąco. Na początku dobrze jest wybrać środkowe „piętro”. Saunamajster polewa nagrzane kamienie pieca wodą, w celu wytworzenia pary. Kładzie na piec kostki lodu polane eterycznym olejkiem, który wraz z parą rozprzestrzenia się po saunie. Dodatkowo, mistrz rozprowadza wytworzoną parę za pomocą ręcznika lub wachlarza. Całej ceremonii towarzyszy muzyka. Bardzo możliwe, że sam zaczniesz kiwać się do jej rytmu.

 

Podczas jednego seansu zapach jest zmieniany aż trzy razy. Czekolada, pomarańcza, grejpfrut, eukaliptus, świerk, anyż, bergamotka, lawenda… Jest duża szansa, że trafisz na swój ulubiony! Nawet jeśli początkowo byłeś spięty, to już po chwili Twoje ciało się rozluźni i poczujesz błogie lenistwo. Prawie zawsze ktoś z uczestników lub saunamistrz rzucą jakiś żart i bardzo szybko uznasz, że jesteś „wśród swoich”. Wysoka temperatura, aromaterapia, gra światłami i nastrojowa muzyka stanowią niezwykle zmysłowe połączenie. Nie da się przed nimi obronić i prawie natychmiast dajesz się ponieść tej sensualnej mieszance.

 

Całość trwa max. 15 min. Później – zimny prysznic, relaks na podgrzewanej ławie i koniecznie warzywno-owocowy koktajl z lodem. Możesz go zamówić przez telefon znajdujący się tuż obok.

 

Czy to nie brzmi jak idealne zakończenie dnia…? Sprawdzisz? :)

 

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania:

 

  1. Czy do sauny wchodzi się w stroju kąpielowym?

Zdecydowanie NIE! Wystarczy ręcznik do przysłonięcia ciała, aby żadna jego część nie stykała się z deskami sauny. Drugi, mały ręcznik, kładziemy pod stopy.

 

  1. Czy mogę wejść do sauny w połowie sensu?

Nie, bądź proszę punktualnie. Zawsze jednak możesz opuścić pokład przed zakończeniem ceremonii.

 

  1. Czy seanse są prowadzone osobno dla kobiet i mężczyzn?

W seansach może wziąć udział każdy. Jeśli jednak wolisz towarzystwo samych pań, skorzystaj z rytuału Szeherezada.

 

  1. Czy seans zawsze wygląda tak samo?

Zawsze ma taką samą strukturę, jednak jego charakter wiele zależy od saunamistrza. Dobiera on różną muzykę i zapachy. Każdy z nich będzie starał się czymś Cię zaskoczyć!

 

  1. Po co do sauny suchej zakłada się specjalną czapkę?

Czapka chroni głowę przed przegrzaniem, a także włosy i ich cebulki przed wysoką temperaturą. Nie jest ona jednak niezbędna do korzystania z sauny. Gdybyś chciał się w nią zaopatrzyć, znajdziesz duży wybór czapek w naszej recepcji.

 

  1. Co jeśli zapomnę ręcznika?

Nic się nie stało! Możesz wypożyczyć go w recepcji. Aby jeszcze bardziej umilić Ci pobyt w saunie prowadzimy również sprzedaż pareo, maseczek do włosów i peelingów do ciała.

ODWIEDŹ NAS

GOOD LUCK CLUB

ul. Orzechowa 7

80-175 Gdańsk

(wyznacz trasę)

GODZINY OTWARCIA

PONIEDZIAŁEK-CZWARTEK

całą dobę

PIĄTEK:

00-23:00

SOBOTA:

06:00-23:00

NIEDZIELA:

06:00-00