- Blog -

Fizjoterapia mięśni dna miednicy

Drogie Panie! Czy jesteście świadome jak dużą rolę w naszym ciele odgrywają mięśnie dna miednicy?

 

To właśnie one stanowią swoiste centrum stabilizacji w naszym ciele. Wyściełają dno miednicy w 3 warstwach, stanowiąc swoisty hamak dla narządów wewnętrznych. Przy prawidłowej ich aktywności powinny współuczestniczyć we wszystkich ruchach naszego ciała, jednak w wyniku siedzącego trybu życia, przeciążeń, urazów (często okołoporodowych), czy operacji w obrębie narządów rodnych ich aktywność zanika, prowadząc do problemów takich jak nietrzymanie moczu, czy obniżenie narządów miednicy.

 

Wg statystyk ponad 60% Polek po 45r.ż. cierpi na niedogodności związane z nietrzymaniem moczu. Wśród nich mogą być nasze mamy, ciocie, czy przyjaciółki, które doświadczyły trudów porodu. Większość lekarzy rozkłada ręce na ten problem i wysyła pacjentki na wszycie taśm podtrzymujących, które jedynie maskują objawy na kolejnych kilka miesięcy. Tymczasem dzięki systematycznej fizjoterapii mięśni dna miednicy jesteśmy w stanie skutecznie i trwale uwolnić pacjentki od problemu nietrzymania moczu i wiecznych wkładek bez ingerencji skalpela.

 

Jeśli Ty, bądź bliska Ci osoba z Twojego otoczenia cierpi na problem nietrzymania moczu, zapraszamy do naszej strefy Wellness&Medical na bezpłatne konsultacje z naszą fizjoterapeutką Izą Skowrońską, która pomoże odkryć i uruchomić mięśnie dna miednicy, a także opracować wspólnie plan ich wzmocnienia, by na zawsze zapomnieć o dolegliwościach.

 

ODWIEDŹ NAS

GOOD LUCK CLUB

ul. Orzechowa 7

80-175 Gdańsk

(wyznacz trasę)

GODZINY OTWARCIA

PONIEDZIAŁEK-CZWARTEK

całą dobę

PIĄTEK:

00-23:00

SOBOTA:

06:00-23:00

NIEDZIELA:

06:00-00